https://imuzyczny.pl/media/catalog/product/i/m/img_1589581085716509154916.png MOOG Subharmonicon – Syntezator Analogowy Zoom

MOOG Subharmonicon – Syntezator Analogowy

MOOG Subharmonicon – Syntezator Analogowy

Produkt dostępny

Sklep stacjonarny: 0 Szt.

Magazyn główny: 7 Szt.

Raty już od: 119,29 zł miesięcznie (przy 30 ratach)
3 112,00 zł
i

Dostawa gratis dla zamówień od 250 zł

i

Gwarancja Door-to-door

i

Możliwość zwrotu - 14 dni

i

Teczka z kompletem dokumentów


Parametry produktu
Model: Subharmonicon
Kod produktu: SUP_nj12829
Gwarancja: 2 lata
Producent: MOOG
Opis produktu
Szczegóły
Semi-modularny analogowy syntezator polirytmiczny, dwa 4-stopniowe sekwencery, 6-tonowe generowanie akordów za pomocą 2 oscylatorów, 4 oscylatory subharmoniczne, 32 gniazda do łączenia modułów między sobą, MIDI, desktop lub montaż Eurorack

Analogowy silnik brzmieniowy
Źródła: VCO 1, SUB 1, SUB 2 / VCO 2, SUB 1, SUB 2,
Filtr: Samooscylujący filtr drabinkowy, dolnoprzepustowy, 4-biegunowy (-24 dB/oktawę),
Obwiednie: VCA EG (Attack, Decay); VCF EG (Attack, Decay)
Sekwencery analogowe (x2)
Kroki: 4 kroki/sekwencer, możliwość wyboru kwantyzacji,
Zeegar: taktuje dowolny lub wszystkie generatory rytmu
Generatory rytmu (x4)
Rytm: Uzyskiwany przez podzielenie tempa przez wartość całkowitą (1-16),
Zegar: od 20 BPM do 3000 BPM (uderzenia na minutę; 1 impuls/ćwierćnutę), Zegar MIDI, Zegar zewnętrzny
Krosownica (Patchbay)
Gniazda: 32 x jack 3,5 mm,
Wejścia: 17 gniazd wejściowych,
Wyjścia: 15 gniazd wyjściowych,
MIDI: wejście MIDI jack 3,5 mm (w zestawie adapter MIDI typu A)
Panel tylny
Audio: Wyjście słuchawkowe TRS 1⁄4″ lub instrumentalne TS 1⁄4″,
Zasilanie: Gniazdo zasilacza,
Ochrona: Złącze Kensington Lock
Waga i wymiary
Produkt:
Wymiary (wys. x szer. x gł.): 10,67 x 31,93 x 13,31 cm,
Waga: 1,58 kg,
Z opakowaniem:
Wymiary (wys. x szer. x gł.): 20,32 x 38,1 x 22,86 cm,
Waga: 2,72 kg
Zasilacz (w zestawie)
Typ: Zasilacz ścienny; wtyk beczkowy; plus w środku,
Wejście: 100 – 240 V AC; 50 Hz – 60 Hz,
Wyjście: +12 V DC; 1200 mA
Pobór prądu
Typowy: 8 W
Specyfikacja Eurorack
Pobór prądu: 360mA (maksymalnie), +12 VDC (złącze 10-pinowe),
Wymiary montażowe: 60 HP (głębokość modułu 1″ / 26 mm)
Akcesoria
Zestaw dwupoziomowego rackowego statywu pionowego: RM-KIT-0221,
Zestaw trójpoziomowego rackowego statywu pionowego: RM-KIT-0331,
Miękki futerał: RES-GB-010,
Zestaw kabli jack 3,5 mm, 6” (5 szt.): RES-CABLE-SET-2,
Zestaw kabli jack 3,5 mm, 12” (5 szt.): RES-CABLE-SET-3,
Pusta skrzynia 60 HP: RM-KIT-0401,
Pusta skrzynia 104 HP: RM-KIT-0501,
Zapasowy zasilacz: TRN-01-000-0023

OPIS SZCZEGÓŁOWY
Subharmonicon to semimodularny polirytmiczny syntezator analogowy, który wykorzystuje 6-dźwiękowy silnik i wielowarstwowe sekwencery do eksploracji świata podharmonicznych, polirytmów i unikatowych relacji, które tworzą.

Charakterystyczny dźwięk Subharmonicon zaczyna się od dwóch analogowych oscylatorów VCO i czterech oscylatorów podharmonicznych, co daje w sumie sześć potężnych źródeł dźwięku. Każdy ton podharmoniczny jest matematycznie wyprowadzony z jednego z dwóch głównych VCO, co nadaje wynikowym akordom piękną spójność. Wbudowana kwantyzacja umożliwia ustawianie za każdym razem idealnych interwałów z wyborem wielu systemów strojenia. Można wybierać spośród ustawień współczesnego systemu temperowanego, niebiańskich interwałów stroju naturalnego lub nieograniczonej wolności braku kwantyzacji.

Animacja charakterystycznych akordów Subharmonicona odbywa się za pomocą pary polirytmicznych sekwencerów 4-krokowych. Każdy sekwencer jest taktowany przez wybrany generator rytmu lub wszystkie cztery generatory rytmu, które generują matematyczne podziały tempa głównego. Nałóż na siebie wiele generatorów rytmu, tworząc złożone polirytmy i odkrywając inspirujące nowe patterny i style. Zanurz się w podwójne generatory obwiedni Subharmonicona, filtr drabinkowy Mooga i analogowy VCA, aby wywołać dynamiczne artykulacje, od bujnych rozmytych brzmień padowych po zgłoski wybuchowe i rytualne rytmy.

Mimo że do rozpoczęcia tworzenia nie potrzeba żadnego patchowania, zgłębianie modularnej krosownicy syntezatora Subharmonicon uwalnia wiele możliwości tworzenia nowych połączeń i podłączania się do nowych pomysłów. Krosownica 32-punktowa z gniazdami jack 3,5 mm może służyć do tworzenia połączeń wewnętrznych, rozszerzając możliwości syntezatora Subharmonicon, lub zewnętrznych z Mother-32, DFAM i innymi urządzeniami kompatybilnymi z formatem Eurorack (w zestawie adapter MIDI typu A – jack 3,5 mm dla zapewnienia wejścia MIDI DIN). Można używać go jako samodzielnego syntezatora z dołączonym zasilaczem +12V DC lub po prostu zdjąć panel przedni, aby zainstalować go w dowolnym systemie Eurorack.

Moog Subharmonicon jest wszechstronnym analogowym labiryntem subharmonicznej syntezy i polirytmicznego brzmienia równie dobrze nadającym się jednoczesnego do zatracania i odnajdywania siebie.

Subharmonicon inspirowany jest matematycznym systemem komponowania muzyki Josepha Schillingera i wpływ na jego konstrukcję miały dwie analogowe innowacje z lat 30. i 40. ubiegłego wieku: Mixtur-Trautonium, które wykorzystywało serię oscylatorów subharmonicznych do generowania elektronicznych poddźwięków, oraz Rhythmicon (opracowany przez Leona Theremina!), instrument zdolny do jednoczesnego wybrzmiewania wielu harmonicznie powiązanych generatorów polirytmu.

Mixtur-Trautonium tworzyło podharmoniczne, dzieląc częstotliwość swojego pierwotnego oscylatora, natomiast Rhythmicon tworzył polirytmy, które były zwielokrotnieniem jego pierwotnego tempa. Te koncepcje subharmonii i polirytmii tworzą historyczne korzenie Moog Subharmonicon.

Szeregi poddźwiękowe, czy podharmoniczne, wynikają z podziału początkowej częstotliwości podstawowej (f) przez kolejne wartości całkowite (w przeciwieństwie do szeregów harmonicznych, które wynikają z wielokrotności częstotliwości podstawowej). Dźwięki harmoniczne występują w dźwiękach akustycznych w sposób naturalny, zaś poddźwięki muszą być wytwarzane za pomocą bardziej ekstremalnych lub nowatorskich metod takich jak układy elektroniczne.

Polirytmy wykorzystują wiele rytmów grających naraz, tworząc złożone, przeplatające się frazy. Tak jak podharmoniczny oscylator dzieli częstotliwość podstawową (f) w celu stworzenia muzycznie pokrewnej podharmonicznej, tak każdy generator rytmu w syntezatorze Subharmonicon używa wartości całkowitej do podziału wartości bieżącego tempa (t) w celu stworzenia nowego rytmu.
Dostawa

Szczegóły dostawy produktu MOOG Subharmonicon – Syntezator Analogowy

Wysyłka z Warszawa, Polska.

Dostawa do

Kraj
Kod pocztowy

Kod pocztowy niepoprawny

Jeżeli chcesz zobaczyć dokładne metody dostawy dostępne w Twojej lokalizacji, uzupełnij powyższe pola.

Zadaj pytanie

Zadaj pytanie odnośnie produktu

Dane kontaktowe

* wymagane pola

Negocjuj cenę

Negocjuj cenę produktu

Dane kontaktowe

* wymagane pola

Szanowny kliencie,

Informujemy, że nie każda próba negocacji kończy się sukcesem. Jest to zależne od aktualnej sytuacji rynkowej. Bardzo mile widziane są linki do konkurencyjnych ofert.

Załączniki

Brak dostępnych załączników